WordPress Site Nasıl Taşınır? (Eklentisiz)

WordPress Site Nasıl Taşınır? (Eklentisiz)

WordPress sitenizi farklı bir hosting sağlayıcıya eklentisiz, sorunsuz taşımak için sizlere WordPress Site Nasıl Taşınır başlıklı mini rehber hazırladık. Bence en garanti yöntem cPanel to cPanel site taşıma yada eklentisiz WordPress taşıma.

Not : Öncelikle sitenizin yedeği sağlam bir bulut yapıya taşımalısınız. Elimizde yedek bulunması her zaman için önemli.

Yedeğimiz artık elimizin altında. Şimdi site taşıma işlemine başlayabiliriz.

  • Sitenizi taşıyacağınız domaine öncelikle Veri tabanını aktarmalıyız. Bunun için yeni hosting hesabı üzerinde bir veri tabanı ve kullanıcı oluşturuyoruz. Buradaki konu önemli. Bu bilgileri lütfen bir kenara not edin. Sonrasında hosting panelimiz üzerinden phpMyAdmin’e giriş yaparak yeni veritabanımıza yedeğimizi import(içe aktar) ediyoruz. Veri tabanı ile ilgili işlemlerimizi tamamladık.
  • Şimdi sitemizin dosyalarını yükleme sırası. Herhangi bir ftp client programı ile hosting hesabımızın bilgileri ile bağlantı sağlayarak public_html yada www klasörü altına tüm dosyalarımızı yüklüyoruz.
  • Veri tabanı ve dosya yükleme işlemlerinden sonra şimdi son wp-config.php düzenlemelerini yapmalıyız. Daha önce kenara not aldığımız veri tabanı kullanıcı adı, şifre bilgilerini aşağıdaki kod bloğunda değiştiriyoruz.

Wp-config.php değişikliklerini tamamlamamızın ardından artık domain bilgilerinden yeni name server bilgilerine sitemizi yönlendirebiliriz.

 


Bir sonraki proje için biz hazırız, hemen bize ulaşın.